Med z našich úľov

priamo od včelárov zo Slovenska

Med priamo od včelára

Včely zohrávajú kľúčovú úlohu v oblasti potravinovej bezpečnosti a bez ich pomoci by nebolo schopné rozmnožovať sa veľké množstvo poľnohospodárskych a lesných plodín. Včely sú aj dôležitým ukazovateľom stavu životného prostredia, no ich počet každým rokom výrazne klesá. Nám v KRAJi tento negatívny vývoj nie je ľahostajný. Rozhodli sme sa adoptovať si a starať sa o včelie spoločenstvá na východe Slovenska a prinášať vám sladký a chutný med, ktorý vyprodukujú.

V rámci projektu Adoptuj úľ sme sa rozhodli podporiť adopciu 58 úľov. Podarilo sa nám tak zachrániť viac ako 50-ročnú včelnicu na východnom Slovensku v malej horskej dedinke Vysoká, o ktorú sa profesionálne postará včelár Igor Štvarták.

V srdci stredného Slovenska sme podporili včelárku Tatianu Kamenskú adopciou 30 úľov. Táto včelnica je známa medom, ktorý dosiahol lepšie parametre ako najdrahší manukový med na svete, pochádzajúci z Nového Zélandu. V mede z tejto včelnice je zastúpené to najlepšie zo sily jarných kvetov, lúčnych bylín a ovocných i lesných stromov, čo sa odráža na jeho kvalite.

Nadviazali sme spoluprácu so Strednou odbornou školou Pod Bánošom v Banskej Bystrici, kde sa vyučuje odbor včelárstvo. Adoptovali sme 80 úľov v horárni v Nízkych Tatrách, o ktorú sa študenti s láskou starajú a z včelnice produkujú lesný med lahodnej a jemnej chuti. Už teraz sa môžete tešiť aj na agátový med od hraníc našich maďarských susedov.

Výťažok z predaja medu bude slúžiť na ďalšiu podporu rozvoja včelárskeho remesla na Slovensku.

MED OD NAŠICH VČIEL JE DOSTUPNÝ V PREDAJNIACH KRAJ:

Aupark, Einsteinova 18, 851 01 Bratislava - Petržalka
Bratská, Bratská 3, 851 01 Bratislava - Petržalka
Drotárska, Drotárska cesta 51, 811 01 Bratislava - Staré Mesto
J. Kostru, J. Kostru 1, 841 07 Bratislava - Devínska Nová Ves

Objavte med z nášho Kraja

Kliknite na včielku a dozvieš sa viac
{{ currentTitle }}

Hľadáme včelárov

Prihláste alebo odporučte dodávateľa medu a aj vďaka vám bude Kraj ešte chutnejší.

Kontaktný formulár

SledujTE nás a pridajte sa k nám: